DoubleTree by Hilton Łódź

Miejsce pełne kultury

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu
Wybierz
liczbę osób
  • 1 osoba
  • 2 osoby
  • 3 osoby
  • 4 osoby

Powstanie Klubu Wytwórnia

Doskonale prosperująca po II wojnie światowej Wytwórnia Filmów Fabularnych po zmianach ustrojowych w Polsce zaczęła przechodzić kryzys, co doprowadziło do jej upadku w 1998 roku. Jednak niezwykły duch tego miejsca przyciągnął inwestora, który zdecydował się przeprowadzić rewitalizację. Jej celem było unowocześnienie i ożywienie zapomnianego miejsca przy jednoczesnym podkreśleniu jego niezwykłej historii i zachowaniu filmowego charakteru. Spółka TOYA wyposażyła dawne hale filmowe w mobilną scenę, widownię oraz nowoczesny sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy. Dobudowano także loże, balkon oraz salę dla Gości VIP. Proces rewitalizacji zakończył się powstaniem w 2007 roku Klubu Wytwórnia. Obecnie to jeden z największych polskich klubów muzycznych, który jest miejscem występów gwiazd światowego formatu.

Wyjątkowe Wydarzenia

Od czasu powstania Klub Wytwórnia nieustannie się rozwija, na stałe wpisując się w kulturalną mapę Łodzi oraz całej Polski. Każdego roku odbywa się w nim ponad sto wydarzeń z różnych dziedzin sztuki, takich jak koncerty, wystawy, spektakle, projekcje, pokazy mody, premiery samochodów oraz spotkania z artystami. Wśród nich znajdują się gromadzące rzesze fanów festiwale, między innymi Letnia Akademia Jazzu, Energia Kultury, Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych, Soundedit, Bronx Hip Hop Festival oraz Festiwal Łódź 4 Kultur. Wytwórnia to również doskonałe miejsce do organizacji konferencji, bankietów oraz innych imprez zamkniętych dla dużych firm z całego kraju.

Koncert The Four Colors of Łódź

Klub Wytwórnia stał się także miejscem uroczystego otwarcia hotelu DoubleTree by Hilton Łódź.  Z okazji jego otwarcia 14 września 2013 roku w dawnej hali filmowej odbył się spektakularny koncert The Four Colors of Łódź. Gwiazdą wieczoru był Zbigniew Preisner, który specjalnie na tę okazję skomponował trzy nowe utwory. Na scenie wystąpiła także Hanna Banaszak, Elżbieta Towarnicka, Orkiestra Filharmonii Łódzkiej i Chór Filharmonii Częstochowskiej "Collegium Cantorum". Koncert, obejrzany przez ponad 1 000 zaproszonych gości, emitowano również w telewizji. Nagranie z wydarzenia w postaci pamiątkowej płyty oraz album „Fabryka Snów” przybliżający historię Łąkowej 29 można nabyć w hotelowej recepcji.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij